Öğrenci Bilgileri

Veli Bilgileri
MEDYA
Ondokuz Mayıs Üniversitesi VakfıKoleji

OMÜ VAKFI KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPAYA GİDİYOR

ANA SAYFA | MEDYA | Güncel Haberler | 29 Ağustos 2020 Cumartesi

OMÜ Vakfı Koleji Özel Ortaokulu Erasmus+ Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) kapsamında hazırlamış olduğu “Birlikte STEAM Yapıyoruz” adlı projesi, Türkiye Ulusal Ajansına yapılan 1202 proje başvurusu içerisinden hibe almaya hak kazanan 82 proje içerisinde yerini almıştır.

OMÜ VAKFI KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPAYA GİDİYOR

Samsun’da Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan tek okul olan OMÜ Vakfı Koleji bu proje ile yurt dışında proje ortakları ile birlikte STEAM çalışmalarına destek verecektir.

OMÜ Vakfı Koleji kabul edilen Erasmus+ projesi ile Fen Bilimleri (Science), teknoloji (Technology), mühendislik (Engineering) ve matematik (Eathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanan STEM’in uygulama alanını sanat (Art) ile genişletiyor.

Tüm bu alanlarda yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan “Birlikte STEAM Yapıyoruz” projesi, öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp, farklı düşünmelerini ve çeşitli süreçlerdeki yeni çözümler arama kabiliyetlerini artırmalarını sağlayacak bir yaklaşım sunuyor. Kapsam olarak ise okul öncesi çağdan lisansüstü öğrenim çağına kadar, gerek müfredat dâhilinde, gerekse müfredat dışı şekilde uygulanabilecek farklı pratikler ve disiplinler arası işbirliği uygulamalarını da barındırıyor.

Toplam 159 587 € bütçeli proje ile OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri 2020-2022 yılları arasında Portekiz, Polonya, Estonya ve Romanya’ya gideceklerdir.


Haber Kaynağı İçin Tıklayınız